ZALETY TRENINGU SIŁOWEGO

Wielu z nas wie, że trening siłowy jest ważny, jednak ta świadomość nie wpływa na jego częstsze uprawianie. Nie powiem dziś być może czegoś spektakularnego, ale wielu osobom ta publikacja może otworzyć oczy na coś, co zawsze nazywali "bezsensownym i monotonnym treningiem".

_DSC0851.JPG 2015-1-20-10:8:57

Podnoszenie ciężarów może pomóc nam wszystkim w zapobieganiu chorobom, opóźnianiu procesów starzenia, zbudowaniu lepszej sylwetki oraz poprawieniu sprawności fizycznej. Dlatego poniżej prezentuję listę zalet ćwiczeń siłowych, która ma za zadanie zachęcić osoby do częstszej zabawy z "żelastwem".

Pomaga spalić tłuszcz Budowanie mięśni to dobry sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej, ponieważ każdy dodatkowy kilogram tkanki mięśniowej powoduje wzrost podstawowej przemiany materii o około 75 kcal dziennie. Dlatego regularne dźwiganie ciężarów jest równie pomocne w redukowaniu tkanki tłuszczowej jak trening aerobowy (cardio). Poprawia samopoczucie W trakcie treningu siłowego wzmaga się produkcja endorfin („hormonów szczęścia”), dzięki czemu osoby ćwiczące są bardziej zadowolone z życia. Ponadto lepszy wygląd naszego ciała pomaga w uzyskaniu pewności siebie, w związku z tym powodzenie towarzyszy nam w każdym aspekcie naszego życia . Kształtuje sylwetkę Ćwiczenie z ciężarami zwiększa metabolizm i pomaga zredukować tłuszcz oraz buduje mięśnie. Dlatego w wyniku regularnych treningów jesteśmy w stanie osiągnąć sylwetkę o zdrowym i satysfakcjonującym wyglądzie. Zmniejsza ryzyko kontuzji Trening siłowy nie tylko wzmacnia Twoje mięśnie, ale także kości, więzadła i ścięgna, które utrzymują nasze ciało w ruchu . Dlatego systematyczne ćwiczenia z obciążeniem pomagają uchronić nas przed kontuzją. Zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni Regularne dźwiganie ciężarów zwiększa naszą siłę i wytrzymałość, co nie tylko wpływa na jakość naszego treningu, ale także ułatwia codzienne życie. Powszednie czynności fizyczne, które kiedyś wymagały od nas sporego wysiłku, możemy wykonywać z łatwością, co znacznie oszczędza nasz czas i nerwy. Poprawia stan zdrowia Dźwiganie ciężarów podnosi poziom dobrego cholesterolu (HDL) i obniża ilość złego cholesterolu (LDL) oraz ciśnienie tętnicze krwi, co wpływa na zmniejszenie ryzyka powstania chorób związanych z układem krążenia. Ponadto pomaga w leczeniu dolegliwości związanych z cukrzycą oraz redukuje ryzyko wystąpienia osteoporozy poprzez zwiększanie gęstości kości. Redukuje objawy stresu Ćwiczenia na siłowni powodują pobudzenie wszystkich układów naszego ciała i mają wpływ na wydzielenie się odpowiednich hormonów, dzięki czemu redukują objawy stresu i niepokoju, które w codziennym życiu nie omijają nikogo. Poprawia wyniki sportowe Poprzez treningi z ciężarami zwiększa się nasza siła, wytrzymałość i szybkość. Ma to znaczny wpływ na osiągane wyniki w innych dyscyplinach sportowych i sprawia większą satysfakcję z ich uprawiania. Stabilizuje i poprawia postawę ciała Mięśnie naszego ciała kształtują sposób w jaki siedzimy, stoimy czy poruszamy się, dlatego zwiększenie ich siły pomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki, co zmniejsza ryzyko wystąpienia codziennych dolegliwości związanych z siedzącym trybem życia. Opóźnia procesy starzenia Dzięki regularnym ćwiczeniom na siłowni, możemy opóźnić procesy starzenia poprzez spowolnienie starczego zaniku mięśniowego, utrzymywanie sprawności fizycznej na odpowiednim poziomie, czy spowolnienie powstawania chorób związanych ze starzeniem się.

Wyróżnione Posty
Ostatnie Posty
Archiwum
Szukaj Po Tagach