Klaudia Grabowska - Droga do sukcesu

Klaudia Maciek.jpg

Lata ciężkich treningów, hektolitry potu i dziesiątki kontuzji. Tak krótko można podsumować dotychczasową karierę mojej podopiecznej – Klaudii Grabowskiej. Klaudia pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, a z tańcem czynnie związana jest już od 11 lat. Ze swoim aktualnym partnerem – Maćkiem Baranem trenuje już od trzech lat. Wspólne treningi odbywają w Sportowym Klubie Tanecznym „Pasja” w Krakowie. Wśród ich wielu sukcesów należy nadmienić szczególnie:

Dwukrotne Mistrzostwo Okręgu małopolskiego. Wicemistrzostwo Polski Południowej. 4 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski. (11.11.2014)

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski.

A oto mała próbka umiejętności Klaudii i Maćka (pierwsza tańcząca para):

Klaudia jest osobą bardzo ambitną i nie ogranicza się tylko i wyłącznie do treningu stricte tanecznego. Dba również o ogólną kondycję swojego ciała, lecz przede wszystkim skupia się na poprawie swoich wyników sportowych, nad czym głównie koncentrujemy się podczas naszych wspólnych treningów. Dwa razy w tygodniu widujemy się u mnie na sali treningowej, to jednak nie wszystko! Po godzinach spędzonych na salach tanecznych ( jest również instruktorką tańca) wraca do domu i doskonali swoje ciało specjalistycznym treningiem. Sam czasem przykazuję jej, aby zwolniła tempo, bo w treningu jedną z najważniejszych składowych nie są same ćwiczenia lecz również odpoczynek.

Nasz pierwszy wspólny trening do odbył się niecały rok temu. Od razu zobaczyłem w niej osobę ambitną, ale i zagubioną. Niestety bardzo dużo trenowała, ale nie do końca wiedziała czy idzie w dobrym kierunku. Po bardzo długiej rozmowie i rozważaniach postanowiliśmy podjąć współpracę w zakresie jej przygotowania fizycznego do tańca. Moimi głównymi celami jako jej trenera na początku były przede wszystkim: poprawa postawy, wzmocnienie połączenia między dolnymi a górnymi partiami ciała oraz poprawa wytrzymałości, wbrew pozorom bardzo ważnej w tańcu. Od pierwszych treningów wiedziałem, że praca z Klaudią to będzie czysta przyjemność, świadomość drogi do przebycia i profesjonalizm widać u niej na każdym kroku i nawet przy bardzo wesołych zajęciach nigdy nie traciła celu z oczu.

Klaudia podczas potreningowego stretchingu w Kuźni Treningu:

CAM00571.jpg

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Poprawa jakości tańca i zwiększenie pewności siebie są głównymi sukcesami osiągniętymi przez nią podczas naszej współpracy. Sama często mówi: „Mam lepszą kondycję, wytrzymałość, wzmocniły mi się mięśnie core - to o co mi głównie chodziło! Ogólnie moje ciało jest w stanie wykonać wszystko w tańcu, nie jest już takie "rozlatane", jestem bardziej pozbierana.”

Cieszy jednak to, że nie dochodzi do samozadowolenia, i ciągle nie tracimy celu z oczu. Pomimo kolejnych sukcesów osiąganych na kolejnych zawodach Klaudia ciągle wymyśla mi nowe zadania do zrealizowania i gdy myślę, że cel jest już bardzo blisko, jestem zaskakiwany kolejnymi poprawkami sylwetki i motoryki ciała. To wszystko czyni naszą współpracę niezwykle ekscytującą, a jej ciągłe sukcesy tylko nakręcają mnie do działania. Co jakiś czas na moim blogu będą pojawiały się informacje na temat naszych treningów i sukcesów Klaudii, a tych z pewnością nie zabraknie.

Powodzenia Blondyna, do zobaczenia na treningu!

Wyróżnione Posty
Ostatnie Posty
Archiwum